Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując niszczarkę?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując niszczarkę?

Bezpieczeństwo 

To pierwszy parametr, na który powinniśmy zwrócić uwagę.

Jako dobry przykład bezpiecznej niszczarki można wskazać urządzenia Fellowes, w których został zainstalowany system Safe Sense. Jest to po prostu czujnik, który zatrzyma pracujące noże w chwili, kiedy dotkniemy szczelinę wejściową. Innym rodzajem blokady jest Safety Lok. Urządzenia z tą blokadą nie uda się przypadkowo uruchomić.Inni producenci wcale nie są gorsi. 

Niszczarki mają więc zabezpieczenia zapobiegające przegrzaniu się silnika. Są również i takie, w których następuje odcięcie zasilania, kiedy zablokuje się w nich papier, zostanie otwarta ich pokrywa lub drzwiczki. Stosowane są także klapki, które mają zabezpieczać szczelinę podawczą.

Jakość W tym przypadku zwracamy uwagę przede wszystkim na:

noże tnące – powinny być dobrej jakości; poradzą sobie wtedy nawet ze zszywkami i spinaczami. Większość producentów udziela na noże tnące pięcioletniej gwarancji, ale niektórzy producenci pewnych modeli niszczarek udzielają na ten element dwudziestoletniej gwarancji; obudowę zespołów napędowych noży;

przekładnie – czy zastosowano w nich wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego koła zębate, czy może raczej mają one dobry napęd łańcuchowy ze stali węglowej utwardzanej; jak zaprojektowane i wykonane zostały separatory; czy silnik jest mocny i energooszczędny.

W przypadku niszczarek możemy mieć do czynienia z miłą wartością dodaną.

Niszczarka biurowa

Chodzi tutaj między innymi o: system, który uniemożliwi nam włożenie pliku zbyt grubego – przykładowo 100% Jam Prof w urządzeniach Fellowes Intellishredd. Z pewnością wskazane jest funkcja autorewers;

wyciszenie – tutaj ponownie jako przykład marka Fellowess, która zastosowała technologię Silent Shred; oddzielne pojemniki na papier i nośniki danych, które poddane zostały zniszczeniu; szczeliny podawcze rozmieszczone zgodnie z zasadami ergonomii. Wybierając niszczarkę, powinniśmy zainteresować się również, jaką pojemność ma kosz, czy istnieje możliwość monitorowania, jak się on zapełnia.