Jak powinno się konserwować niszczarki?

Jak powinno się konserwować niszczarki?

Każde urządzenie wymaga starannej konserwacji, także używane przez nas niszczarki. Szczególnej troski wymagają niszczarki z nożami tnącymi. Muszą one być regularnie smarowane przeznaczonym wyłącznie do tego celu olejem. Z pewnością niszczarki paskowe również wymagają konserwacji.

Każdy z użytkowników ma swoją szkołę smarowania. Jedni decydują się na aplikowanie oleju wprost na noże tnące. Inni wybierają inną technikę. Najpierw nanoszą olej na arkuszach, które mają zostać zniszczone. Nasączone olejem arkusze wkładają do szczeliny podawczej. W ten sposób olej jest rozprowadzany na całej powierzchni noży tnących. Jest to sposób bardzo prosty, z pewnością warty polecenia. Dzięki niemu unikniemy takich problemów, jak chociażby zwiększona głośność pracującej niszczarki, czy spadek jej wydajności.

Nie wszystkim chce się jednak rozprowadzać olej na arkuszach papieru. Z myślą o nich przygotowane zostały gotowe już arkusze do konserwacji noży tnących. Ale są także inne rozwiązania. Modele Fellowes C 420Cx oraz C 480 Cx zostały wzbogacone o system Auto-Oil. Dzięki niemu po przecięciu mniej więcej ryzy papieru, czyli pięciuset arkuszy lub po wykonaniu pełnych dwudziestu tur niszczenia, noże są oliwione w nich automatycznie.

Ale możemy noże naoliwić także w dowolnie wybranym przez siebie momencie: na obudowie znajduje się specjalny przycisk włączając oliwienie. Z pewnością system Auto-Oil jest rozwiązaniem bardzo korzystnym dla osób zapominalskich. Kilka uwag końcowych Niszczarki nie używa się dla przyjemności. Ma ona służyć przede wszystkim bezpieczeństwu firmy.

Ścinki papieru

Korzystając z niszczarki zmniejszamy ryzyko, że pocięte arkusze zostaną poskładane, a znajdujące się na nich informacje zostaną odtworzone przez niepowołane osoby. Musimy więc pamiętać, aby kartki, które wkładamy do niszczarek paskowych zawsze wkładać tak, aby kierunek cięcia przebiegał w kierunku prostopadłym do znajdującego się na nich tekstu. Po zniszczeniu ścinki lub paski staranie ze sobą mieszamy. Z pewnością taki sposób postępowania uniemożliwi odzyskanie zapisanych na nich informacji.