O częściach zamiennych do laserówek

O częściach zamiennych do laserówek

W chwili obecnej drukarki laserowe należą do najbardziej popularnych urządzeń drukujących. Korzystają z nich już nie tylko duże i bardzo duże firmy, ale także użytkownicy indywidualni.

Budowa laserówek nie należy do prostych; ogromny wpływ ma na to ich rodzaj. Aby przetworzyć dane znajdujące się w komputerze, drukarka laserowa potrzebuje Raset Imge Proces RIP, czyli procesora obrazu rastrowego. To on jest odpowiedzialny za wymodelowanie wiązki światła, którą emituje laser.Światło to musi zostać następnie skierowane na bębny, które zmieniając cechy fotoelektryczne na powierzchni wałka.

Miejsca, które zostały naświetlone są pozbawione ładunku elektrycznego, dzięki temu obraz może zostać przeniesiony na światłoczuły bęben. Jest to możliwe ponieważ na wałku magnetycznym znajdują się cząsteczki żelaza przenoszące na naelektryzowany bęben toner. Dotyk sprawia, że toner może zostać przeniesiony na arkusz papieru.

Następnym krokiem jest jego utrwalenie na tymże arkuszu. Niezbędny jest do tego fuser, czy utrwalacz termiczny. Składa się on z dwóch rodzajów wałków: termicznego i dociskowego. Papier przechodzący przez wałki jest nagrzewany do temperatury około dwustu stopni Celsjusza; dzięki temu może połączyć się z tonerem.

części do drukarki

Trochę inaczej wygląda wykorzystanie drukarki laserowej do wydruków kolorowych. Trzeba nie tylko naświetlić światłoczuły bęben, ale jednocześnie wydrukować każdą z barw składowych CMYK. Można zmniejszyć zużycie tonera i poprawić głębię obrazu poprzez wykorzystanie większej ilości kolorów. Proces drukowania wymaga zastosowania nie tylko fusera, ale także wielu innych dodatkowych elementów. Każdy z nich ma do spełnienia inną funkcję.

Konieczny jest między innymi feed roller nazywany również pickup roller. Jest to nic innego, jak rolka z gumy. Spełnia ona rolę podajnika papieru. Pojedyncze kartki papieru są pobierane przez separator. Aby toner mógł zostać przyciągnięty z powierzchni światłoczułego bębna, niezbędna jest elektroda rozładowująca, czyli transfer roller.